TFF ”DEVAM” DİYOR.

TFF Başkanı Nihat Özdemir’in, corona virüs nedeniyle ara verilen liglerin 12 Haziran’da başlayacagını belirtmesi üzerine, futbol camiasından farklı sesler çıkmaya başladı. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın karara sıcak bakmaması ve herhangi bir olumsuzlukta, sorumluluğun federasyonda olacağını belirtmesi,hem futbolcularda hem de taraftarlarda endişeye neden oldu.
Trabzonspor maç eksiğiyle liderlikte bulunurken , Fransa Ligi’nde olduğu gibi, Süper Lig’in Trabzonspor lehine tescil edilmesi gerektiği sesleri yükselmeye başladı.
Bunun lig adına çok yanlış olacağı kanısındayım.. Trabzonspor’un peşindeki takımlarla arasındaki puan farkı çok az.
Süper Lig’in devam kararını her ne kadar yanlış buluyor olsam da , dışarıdan bakıldığında haksızlık olmaması amacıyla başka da bir çözüm göremıyorum.
TFF bu maçları nerede nasıl oynatmayı planlıyor? Seyircili mi olacak seyircisiz mi? gibi birçok soru kafamı kurcalıyor.
Kulüplerin ekonomik problemleri var. Şampiyonluk yarışında belki de Galatasaray’ın, Trabzonspor’dan daha büyük iddiası var. Başakşehir geçen yıl kaybettiği şampiyonluğu bu yıl kazanmak istiyor. Birine ”şampiyon sensin” desen, diğerinin hatırı kalıyor.

Yani bu lig oynanmadan bitecek gibi görünmüyor.
Hiçbir oyun ve hiçbir ekonomi, insan sağlığından önemli değil. Umarım tüm olanaklar seferber edilir ve sağlıklı bir ortamda, kazasız belasız maçlar tamamlanır ve hak eden kazanır.

One Comment

  1. Süleyman Fatih

    Olması gereken herşey bu yazıda var. Bence de maçlar seyircisiz oynanmalı . Maç öncesi tüm futbolcular ve yönetime test uygulanmalıdır.

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*