SAĞLIKSIZ KARAR

SAĞLIKSIZ KARAR

 

Şimdilik diyerek zaman kazanan TFF para mı sağlık mı tercihini biraz daha ertelemiş gibi görünüyor. Dün yapılan basın toplantısında muhabirin sorduğu “Maçlar oynanırken bir futbolcunun testi pozitif çıkarsa ne olacak?” sorusuna “İnşallah olmaz, böyle bir durum yaşanmaz diye umuyoruz” gibi cevaplar vererek aslında henüz bahsettiği gibi 10 farklı senaryonun olmadığı görünüyor. Mantık çerçevesinde düşünüldüğünde bu şartlarda futbol oynanamayacağı çok açık ve net. Bu konuda global ortak bir algı yaratılamadığından ötürü zaten iyi yönetilemeyen Türkiye Futbol Federasyonundan radikal bir karar alması beklenemezdi. Bence bu riskin olduğu tüm dünya ülkelerinde aynı karar alınmalı.

Futbolcuların psikolojisini düşünen yok. Fikirlerini soran yok. Milyon dolarlar kazanıyorlar diye kimseden canını tehlikeye atmasını isteyemezsiniz.  Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin KOCA’nın “Liglerin başlaması TFF’nin kendi kararıdır. Bundan doğabilecek her sorumluluk kendisine aittir.” açıklaması kafalarda birçok soru işareti oluşturmuştur. Ya hu eğer bu sorumluluk TFF’ye aitse AVM’lerin ve benzeri işletmelerin açık olmasına da kendileri karar versin. Böyle bir şey olabilir mi cidden anlamak çok güç.

TFF giydiği bu ateşten gömleğin sorumluluğunu ne kadar taşıyabilecek yaşayıp göreceğiz. Bu ortamda nasıl sağlıklı karar verebilecek herkesi memnun etme gibi bir durum söz konusu değil. Ne karar alınırsa alınsın bir taraf mağdur ve haksızlığa uğramış olacak. Sağlık Bakanlığı’nın bile tavsiye vermekten kaçındığı bir durumda sorumluluğu taşıyabilecek mi taşıyamayacak mı? Bu büyük sınavda sınıfta kalmadan sağlıklı bir şekilde atlatırız umarım.

 

 

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*