Kocaelispor Futbolcusu Sefa Narin’ le Gerçekleştirilen Özel Röportaj

Bugün ki Röportaj Konuğumuz; ülkemizin köklü kulüplerinden, Kocaelispor’ da forma giyen orta saha oyuncusu Sefa Narin. Kocaelispor yaşadığı sıkıntılı günlerin ardından tekrar kendini bulma yolunda ilerliyor. Geçen sezon şanssız bir şekilde bir üst lige çıkamadılar ama bu sezon aynı motivasyonla, doludizgin yollarına devam ediyorlar. Bizde hem Sefa Narin’ i tanımak, hem de Kocaelispor’ un durumu ve taraftarları hakkında duygularını öğrenmek için kendisiyle röportaj gerçekleştirmek istedik. Öncelikle röportaj teklifimizi kabul ettiğiniz için teşekkür ederiz. Sorulara geçerek başlayalım…

Sizleri uzun süredir Kocaelispor orta sahasında forma giyen Sefa Narin’ in samimi cevapları ile baş başa bırakıyorum.

1.Sefa Narin Kimdir ?
– 1994de İzmit’te doğdum ve İzmit’te büyüdüm Futbola da doğduğum şehirde başladım.

2. Futbol Dışında Nelerden Hoşlanırsınız ?
– Futbol dışında genelde ailemle, kızımla ve arkadaşlarımla vakit geçirmekten çok hoşlanırım. Köpeklerim de olduğundan, onlara da zaman ayırıp onlarla da zaman geçirmeyi seviyorum.

3. Futbola Başlama Hikayeniz Nedir ?
– Futbola başlama hikayem klasik olucak ama sokakta başladı. Gece gündüz çok sevdiğimizden, topla yatıp topla kalkıyorduk ve daha sonra kuzenim semtimin takımı olan Yeşilovaspor’ a götürdü. Futbol serüvenim de Yeşilovaspor’ da başladı.

4. Takımla Yaptığınız Antrenmanlar Dışında Özel Olarak Bir Çalışma Yapıyor musunuz ?
– Zaman buldukça ekstra bireysel olarak tabikide idmanlar yapıyorum. Hiçbir futbolcunun, hiçbir sporcunun da kesinlikle ekstra çalışmalar yapmadan başarılı olacağını düşünmüyorum. Özellikle bu salgın sürecinde hocalarımızdan gelen programlara evde çalışıyorum.

5. Geçen sezon şampiyonluğu kaybettikten sonra, bu sezona nasıl bir motivasyonla hazırlandınız ?
– Geçen sene bizim de hiç beklemediğimiz bir sonla, maalesef finalin kapısından döndük. Tabikide bu travmadan çıkmak hiç kolay olmadı ama futbolda geçmişten dersler çıkarıldıktan sonra tekrar o eski motivasyon ve enerjiyi de kendinizde yakaladığınız takdirde tekrar başarıyı yakalayabilirsiniz. Bizimde takım olarak bunu iyi yaptığımızı düşünüyorum. Bir üstl lige çıkmak için en iyi şekilde hazırlandık.

6. Ülkemizde çoğu kulüp taraftar sıkıntısı yaşarken, Kocaelispor böyle bir sıkıntı yaşamıyor. Her zaman yanında olan sadık bir taraftar grubuna sahip. Bu açıdan taraftarlarınızı nasıl değerlendiriyorsunuz ?
– Kocaelispor taraftar açısından en şanslı kulüp diyebilirim. Her maçımızı, çoğu süper lig maçlarınkinden de daha fazla taraftara oynuyoruz. Kocaelispor denilince akla tabikide hodri meydan geliyor çünkü Türkiye’ ye mâl olmuş, damga vurmuş bir taraftar grubu ve bizde bu taraftar grubuna sahibiz.

7. Sözleşmeniz bitiyor, Kocaelispor’ dan sözleşme uzatma teklifi aldınız mı ya da herhangi bir kulüpten teklif aldınız mı ?
– Sözleşmem bitiyor şuan, yöneticilerle de herhangi bir konuşma gerçekleştirmedik. Ortamın oldukça belirsiz olmasından, maçların ne zaman başlayacağının belli olmamasından ve sağlıklı bir ortamın olmamasından kaynaklı olarak bu konular biraz geri planda kaldı ama tabikide ilk tercihim Kocaelispor’ dur. Şu an başka bir kulüpten de herhangi bir teklif almadım.

8. Bir idolünüz var mı ? Kariyeriniz de Olmak İstediğiniz Yer Neresi ?
– idolüm İniesta’ dır. Çok zevkle, hayranlıkla izlediğim bir futbolcuydu. Kariyerimde olmak istediğim yer, her futbolcu gibi tabikide süper ligde olmak ve bunuda inşallah Kocaelispor’ la birlikte yaşarım.

9. Özellikle Oynamak İstediğiniz Bir Kulüp Var mı ?
– Benim için çok ayrı yeri olan uzun zamandır formasını terlettiğim Kocaelispor’ da yine uzun bir süre daha oynamak isterim.

10. Liglerin Ertelenmesi Hakkındaki Düşünceleriniz ?
– Herşeyin başında sağlık geliyor, dünya genelinde sağlıklı bir ortam malesef olmadığından liglerin ertelenmesi doğru karar. Şuanki süreçte bir çok söylenti oluyor, bilgi kirliliği oluyor bu yüzden biran önce kararlar net verilmeli ve ona göre planlar yapılmalı. Röportaj için teşekkür ediyorum 🙏

Biz de Postspor Ailesi Olarak Bu Güzel Röportaj İçin Teşekkür Ediyor, Başarılarınızın Devam Etmesini Temenni Ediyoruz .

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*