Kim Şampi ?

Bu yazımı haftanın son maçı Kayserispor – Beşiktaş maçı oynanmadan yazıyorum. Ancak 30.hafta itibariyle Başakşehir ve Trabzonspor, altındaki takımlarla olan puan farkını açmış görünüyor. Geçen haftaki yazımda belirttiğim gibi Başakşehir eksikleriyle zorlu deplasmandan çıkmayı başardı. Trabzon ise zorlu Galatasaray derbisini geçebildi. Ancak her iki takımın da kalan haftalardaki fikstürü hiç kolay görünmüyor. İkisi de küme düşme hattına yakın olan takımlarla oynayacaklar. Bir yanda şampiyon olmak isteyen takımlar bir yanda kümede kalmak isteyen takımların mücadeleleri bu maçlara damgasını vuracağını düşünüyorum. Şampiyonluğa oynayan bu iki takım için avantaj oluşturacak durum ise şampiyon belirlenmeden küme düşmeyi garantileyen takımlarla karşılaşmak olacaktır. Umarız hem şampiyonluk hem de düşmeme yarışı son haftaya kadar devam eder de biz de bu seyircisiz tadı tuzu olmayan ligde biraz olsun keyifleniriz. Şampiyonluk yarışında ben Başakşehir’i bir adım önde görüyorum. Hem 2 puan ileride olması hem de fikstürde yarım adım biraz daha avantajlı olması nedeniyle Başakşehir avantajlı durumda.

Yine geçen haftaki yazımda belirttiğim gibi Galatasaray bu hafta kaybetti ve böylece şampiyonluk ihtimali de mucizelere kaldı. Bu yüzden ben Galatasaray’ın ligi üçüncü bitirme ihtimalini çok düşük görüyorum. Tanıdığımız Galatasaray öndeyse bırakmaz, gerideyse oynamaz. Beşiktaş’ın ligi Galatasaray’ın üzerinde bitireceğini düşünüyorum. Hatta Fenerbahçe’nin bile altında bitirme ihtimali olabilirdi ancak 33.Hafta Beşiktaş ve Fenerbahçe arasındaki maçın getireceği puan kayıplarından dolayı bu ihtimal zor. Bu şampiyonluk yarışında Sivasspor’dan çok bahsetmek isterdim ancak görünen o ki takım ligi çoktan bitirmiş ve sözleşmesi biten futbolcular çoktan yeni takımlarının formalarını giymiş durumdalar. Sivasspor taraftarı için üzücü bir durum ancak maalesef durum bunu gösteriyor.

Beşiktaş’ta Sergen Hoca maç maç bakıyoruz, gençleri monte edeceğiz derken sessiz sessiz şu an da taraftarına Avrupa Ligi’ne direkt gitmenin hesaplarını hatta bazı daha uçuk düşünenlere Şampiyonlar Ligi ön elemesi hayali bile kurdurtuyor. Tabii Trabzonspo ceza alırsa hiç de uçuk bir hayal gibi durmuyor aslında. Bu noktada bir eleştirim de Türk spor basınına olacak. Beşiktaş’ta hoca – başkan gerginlikleri, oyuncuların maaş konularının gündem olduğu kadar, Sergen Yalçın’ın Beşiktaş’ın başına geldiğinde ki takımın hali ile şimdiki hali arasındaki fark gündem olamıyor maalesef. Yalnızca birkaç yerde Avcı ile Yalçın’ın istatistikleri yazıldı ancak hiç konuşulmadı. Sergen Yalçın şimdilik başarılı bir çizgi çiziyor. Ancak benden tam not alabilmesi için Beşiktaş ile sezona başlayıp kendi kurduğu kadronun başarı sağlamasını beklemek zorundayım. Çünkü iyi hoca ancak böyle olunabiliyor. Sergen Yalçın’ın almak istediği oyuncuları da başka zaman yorumlarız artık. Herkese keyifli okumalar. Sağlıcakla kalın.

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*