İzmir kulüplerinden “2020-2021 Adnan Süvari Sezonu” önerisi

İzmir’de profesyonel liglerde yer alan kulüpler ve iş dünyasının temsilcileri, 2020-2021 sezonuna “Efsane Göztepe”yi oluşturan Teknik Direktör Adnan Süvari’nin isminin verilmesi için Türkiye Futbol Federasyonuna başvuruda bulundu.

İzmir Spor Kulüpleri Birliği Vakfı tarafından yapılan açıklamada, Göztepe, Altay, Altınordu, Menemenspor, Karşıyaka ve Bucaspor 1928 kulüplerinin başvuruda bulunduğu açıklandı.

Başvuruda şu ifadelere yer verildi:

“Adnan Süvari, zamanının ötesinde futbol stratejileri ile Avrupa’da yarı final oynayan ilk Türk takımı unvanını alan ‘Efsane Göztepe’yi oluşturan, iki Türkiye Kupası, iki Cumhurbaşkanlığı Kupası’nı İzmir’e taşıyan, 3 yıl süren A Milli Takım Teknik Direktörlüğü döneminde de başta efsanevi Rusya zaferi olmak üzere birçok başarıya imza atmış, sadece Göztepe’ye ve İzmir’e değil tüm Türkiye’ye mal olmuştur. Tüm bunlar göz önüne alındığında Süper Lig’e Adnan Süvari adının çok yakışacağını düşünüyor ve değerli kabullerinizle Süper Lig 2020-2021 sezonunun ‘Adnan Süvari Sezonu’ adıyla oynanmasını ekte imzaları bulunan tüm İzmir kulüpleri, kurum ve kuruluşları olarak arzu ve talep ediyoruz.”

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*