BİR KERE YAZILDI..

Yıl 2000.
Şampiyonlar Ligi’nde mücadele eden Galatasaray, grup maçlarının sonunda Milan’la oynadığı maçı kazanınca, UEFA Kupası’nda mücadele etme hakkı kazanmıştı.
Takvimler 17 Mayıs 2000’i gösterdiğinde 11 yaşında bir çocuktum. Takımım hakkında, her çocuk ve her taraftar gibi fazlasıyla ümitli, fazlasıyla heyecanlıydım.
İnanıyordum.. Çünkü takımın başında Fatih Terim varsa, elbette mutlu son kaçınılmazdı. Galatasaray, Danimarka’nın Kopenhag şehrinde Arsenal’i penaltılarla 4-1 yenerek kupayı kaldırmıştı.
Sevinçten de ağlanabileceğini kesfetmiş olmanın şaşkınlığıyla, babamın omuzlarında Küçükyalı sokaklarında kutlamaya katılmıştım.
Maçın ayrıntılarına girmek istersem çıkamam. O zamanki efsane kadroya ne desem yavan kalır. Bülent Korkmaz’ı ayrı, Hagi’si ayrı.
İşte o özel günün 20. yılını kutluyoruz bu sabah.
Tarihinde, bir Türk takımını ilk defa böyle bir finale taşıyarak kupayı ülkemize getiren Galatasaray, hem taraftarına hem de Türkiye’ye bu müthiş gururu yaşatalı tam 20 yıl olmuş. Hem dönem futbolcularımızın hem de Fatih Terim’in müthiş hırsı ve isteğiyle kazanılan bu kupa hakkında iyi kötü söylenen o kadar çok cümle oldu ki..
Benim de söylemek istediğim tek şey; ”Ne tesadüf ne de şans.. Bu düpedüz alın teri.”

One Comment

  1. Ne kadar zarif yazmışsınız,kaleminize sağlık.

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*